Sběrný dvůr

Sběrný dvůr

Sběrný dvůr byl vybudovaný v roce 2008 v prostorách za kulturním domem a je otevřen od dubna do listopadu každou sobotu od 8:00  do 10:00. Ve sběrném dvoře jsou bezplatně odebírané následující složky odpadu vzniklé na území obce Voděrady (a tedy  vyprodukované poplatníky za obecní systém odpadového hospodářství):

  • velkoobjemový odpad – veškerý nábytek, doplňky a vybavení domácností pokud možno vše zbavené kovových částí, zařízení, které není nebezpečným odpadem. Sedací soupravy, matrace, molitany, polystyrén, koberce, běhouny, podlahoviny, jinak neupotřebitelné textilie, zrcadla, drátosklo, autosklo, luxfery, bytové sanitární zařízení, domácí a zahradní keramika, plastový zahradní nábytek, zahradní hadice, velo pneu a duše, vědra, vaničky, zbytky stavebních materiálů a střešní krytina, ale ne azbestová, běžně znečištěné obaly od stavebních nebo jiných materiálů, plastové nárazníky a plastová výbava automobilů apod.
  • elektrozařízení – nepotřebné elektrozařízení se odebírá jen v kompletním stavu, nerozebrané. Jen tak je zajištěno jeho správné další využití bez dopadu na naše životní prostředí. Sbírají se, televizní přijímače, počítače, monitory, klávesnice a ostatní zařízení PC včetně přípojných vodičů, rozhlasové a jiné přijímače nebo vysílače, tiskárny, vysavače, mixery, roboty, el. hračky, el. nářadí, telefonní přístroje a spojové vybavení a jiná domácí elektrická zařízení. Dále ledničky, mrazáky, el. pračky, el. sušičky, el. nádobí, el. topidla atd.
  • nebezpečný odpad – odvoz je zajištěn vždy dvakrát za kalendářní rok, termíny svozu jsou  zveřejněny vždy na webových stránkách pneumatiky bez ráfků kol z automobilů, motocyklů, traktorů, kultivátorů, povozů nebo jiných kolových zařízení.
    Pneumatiky musí být odevzdávány zásadně bez ráfků, demontáž ráfků by jsme si museli zaplatit ze svého. Baterie všeho druhu, oleje a maziva včetně jejich obalů, brzdové kapaliny a destičky, chladící a mycí kapaliny, plechovky od nebo se zbytky laků barev, rozpouštědla, ředidla, tmely, lepidla, výplňové hmoty a kartuše včetně sprejů, veškeré tlakové nádoby, štětce, válečky, rukavice, zářivky  a výbojky, vše co obsahuje rtuť nebo líh, tonery a barvy do tiskáren, jedy, kyseliny, zásady, agropostřiky, pesticidy, kosmetika, fotochemikálie, léky, desinfekční prostředky, čistící prostředky na okna a WC, znečištěné a zaolejované oděvy, textilie a hadry, absorpční činidla a všechny různé nádoby znečištěné speciálně upravenými stavebními hmotami nebo se zbytky chemikálií, pohonných hmot, asfaltové odpady, azbestové krytiny zabalené, sádrokarton a sádra apod. Tlakové hadice, autokabeláže, el. vodiče obecně, znečištěná pryž a vše co přišlo do styku s ropnými látkami.
  • kovový odpad kontejner je ve dvoře, zde se ukládá veškerý odpad
  • suť  jen v malém množství
  • kameny a zemina jen v malém množství
  • biologický odpad veškerý biologický rozložitelný odpad ( rostlinného původu a listí a zeleň ze zahrádek)
  • v případě nejasností jsou konkrétně uvedeny všechny druhy odpadů na  webových stránkách http://beta.kamtovyhodit.cz/

Sběrný dvůr