Hasičský den

Poslední prázdninová sobota 27. srpna byla ve Voděradech ve znamení hasičů. Ti uspořádali pro všechny děti loučení s létem v podobě hasičského dne. Plochu hřiště a jeho okolí zaplnila různá stanoviště, na kterých se malovalo, střílelo ze vzduchovky, děti se učily správné základy resuscitace, vyzkoušely si s hasičskou stříkačkou zasáhnout terč, skákaly na skákacím hradě, ale učily se také chodit po laně nebo vázat uzly. Třešničkou na dortu byla projížďka starým hasičským autem, které zapůjčili hasiči z Jabloňan. Prohlédnout si všichni mohli také vybavení kunštátského hasičského vozu, který je lépe vybaven než vozy hasičů voděradských. K nahlédnutí stál u hřiště rovněž kamion firmy Sedos Transport.

Program vyvrcholil ukázkou zásahu voděradských hasičů, který skvěle komentovala Kateřina Pavlová. Hasiči u hřiště zapálili staré auto a nahlásili jeho požár na centrálu. Ta poslala obratem členům zásahové jednotky SMS zprávu a v tom okamžiku už členové jednotky skákali do svých vozů a sjížděli dolů k hasičské zbrojnici. Převlékli se do zásahových obleků a vyrazili směrem ke hřišti. Vyjeli s oběma svými vozy, aby ukázali rozdíl v rychlosti zásahu starého a nového hasičského auta.

Posledním bodem programu byla bublinková show, na kterou se děti těšily nejvíce. Na úvod se pořádně protáhly a procvičily, protože taková bublinková show je velmi náročná. Poté měly za úkol pochytat všechny rozházené barevné míčky a nakrmit velrybu Josefínu. Ta pak málem snědla Terezku s Natálkou. Naštěstí se ukázalo, že Josefína je vegetariánka a děti nejí. Za odměnu si děti vysloužily šavle z balónků a pak už se jen lovily bubliny a skotačilo se v dešti, který celou bublinkovou show trochu poznamenal. Děkujeme hasičům za příjemně strávené sobotní odpoledne.

« z 2 »