Na prvního máje e-knihu nebo e-audioknihu

Knihovna Voděrady získala díky Ministerstvu kultury dotaci na pořízení e-knih a e-audioknih.

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu/audioknihu přes on-line katalog knihovny, která se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst/poslouchat více titulů najednou (v našem případě 3 ks) bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha/audiokniha sama vymaže z aplikace.

Postup pro čtenáře

Jak se zapojit do eVýpůjček a audioVýpůjček:

  1. 1. Zaregistrujte se v naší knihovně
  2. 2. Stáhněte si aplikaci Palmknihy do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 5 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 11 a vyšší).
  3. 3. V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrováni v knihovně. Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.

  Jak si vypůjčit e-knihu/audioknihu:

    1. Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny

    2. U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“ nebo „Půjčit audioknihu“.

Jak otevřít e-knihu/audioknihu:

    1. V aplikaci Palmknihy jděte na sekci „Moje e-knihy“ nebo „Moje audioknihy“.  Zmáčkněte tlačítko Aktualizovat knihovnu.

    2. Kliknutím na obálku stáhnete knihu, po tomto kroku lze e-knihu číst i bez připojení k internetu. U audioknih si ověřte, zda se Vám do zařízení stáhly všechny namluvené kapitoly, než se odpojíte z internetu. Za 31 dní se kniha sama vrátí.