Vyhlášení soutěže Jižní Morava čte a beseda s ilustrátorkou a spisovatelkou Vlastou Švejdovou

V sobotu 3. listopadu vyvrcholila ve Voděradech soutěž „Jižní Morava čte“. V prostorách dětské skupiny Sluníčko vyhlásily knihovnice Šárka Konečná a Andrea Tatíčková vítěze literární, výtvarné a audiovizuální soutěže na téma „Moje obec – moje město – můj kraj za 100 let“.

Ve IV. kategorii (speciální literárně-výtvarná soutěž pro kolektivy od 8 – 15 let) zvítězil Jan Kudláček s Patrikem Cvrkalem. Druhé místo obsadilo trio Veronika Kubínová, Timea Lukačovská a Pavlína Zábojová. Na třetím místě skončily Eliška Uhrová a Markéta Horáková.

Výtvarnou soutěž pro děti od 4 do 7 let vyhrál Lukáš Palán, na druhém místě následován Dominikem Cvrkalem a Vítězslavem Kubínem. Na třetí místo dosáhli Nikolas Novotný a Petr Šeďa. Vítězové postupují do krajského kola, slavnostní vyhlášení proběhne 1. prosince v divadle Polárka v Brně.

Po vyhlášení vítězů následovala beseda s brněnskou spisovatelkou a ilustrátorkou Vlastou Švejdovou, která se proslavila svými ilustracemi dětských knih a spoluprací s nakladatelstvím Alter. V tvořivé dílně, která byla součástí besedy, si děti vyzkoušely práci ilustrátora a malovaly pohádku O Červené Karkulce.